26.06.2014

24. Prosty przybornik

Będziemy potrzebować:
rolki po papierze toaletowym
kawałka kartonu
włóczki w trzech kolorach
kleju typu wikol
nożyczek
małych kawałeczków filcu
igły i nitki
guzika;
Przyda się też ołówek, może też linijka lub cyrkiel oraz np. monety lub zakrętki.Krok 1:
Obrysowujemy obwód rolki. Można również użyć cyrkla i linijki, wtedy obwód będzie idealnie równy. Koło "ozdabiamy" ząbkami, tak jak na zdjęciu, powstanie nam coś takiego jakby słoneczko. To słoneczko trzeba wyciąć.
Przyklejamy dno do rolki. Oczywiście przyklejenie ząbków na wierzchu jest wygodniejsze i tak czynimy, bo zasłonimy je później sznurkiem, więc nie musimy się martwić, że będą wyglądać nieestetycznie.Krok 2:
Zaczynamy obklejanie rolki sznurkiem czy włóczką, zależy co wzięliście. Więc mamy sznurek i nim oklejamy ciasno rolkę, tak, żeby nie było widać szarego papieru. Do 1/3 wysokości oklejamy jednym kolorem, do 2/3 wysokości drugim i resztę trzecim kolorem. Najlepiej smarować malutkie fragmenciki klejem, praca jest wtedy po prostu łatwiejsza.Krok 3:
Wycinamy z filcu dwa kółeczka, jedno większe, drugie mniejsze. Składamy razem i naszywamy guzik. Taki oto model przyklejamy do przybornika, doklejamy łodyżkę z kawałka sznurka i mały liść wycięty z filcu - powstanie mały kwiatek.Gotowe!


1 komentarz:

Twoje opinie pomagają tworzyć bloga, dziękuję za każde słowo